ul. Bursztynowa 17, 72-­350 Niechorze

Atrakcje w Niechorzu i okolicy

niechorze to piękna i spokojna nadmorska miejscowość położona w gminie rewal

Atrakcje w okolicy

Rewal jest najmniejszą gminą wiejską położoną nad morzem, ale na tym niewielkim terenie znajduje się mnóstwo ciekawych atrakcji. Ogromnym atutem tych okolic są przede wszystkim naturalne warunki przyrody i brak ośrodków przemysłowych w sąsiedztwie, co zapewnia prawdziwie uzdrowiskowy, morski klimat tego miejsca.

W gminie Rewal znajduje się wiele popularnych miejscowości turystycznych, na czele z Niechorzem. Niegdyś była to typowa wieś rybacka, dzisiaj jest jedną z najbardziej lubianych i uznanych miejscowości nad Morzem Bałtyckim.

PIĘKNE, CZYSTE PLAŻE

Trudno wyobrazić sobie pobyt nad morzem bez wizyty na plaży. Na turystów odwiedzających Niechorze czeka szeroka, czysta plaża, na której można w pełni korzystać z uroków wypoczynku nad wybrzeżem. Tereny te zostały niejednokrotnie nagrodzone Błękitną Flagą, czyli tytułem nadawanym kąpieliskom, które spełniają najwyższe standardy między innymi pod względem czystości wody i bezpieczeństwa. Wszystkie plaże w gminie Rewal mają łączną długość ponad 18 kilometrów i od lat cieszą się rosnącym uznaniem wśród turystów.

AKTYWNY WYPOCZYNEK

Wielbicieli aktywnego wypoczynku ucieszą liczne liczne szlaki rowerowe w Niechorzu i okolicach. Wytyczone ścieżki pozwalają zwiedzać na dwóch kołach najciekawsze atrakcje wybrzeża. Przez gminę Rewal przebiega także międzynarodowy szlak rowerowy R-10, który prowadzi dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Dodatkowo, turyści mogą skorzystać z ogólnodostępnej wypożyczalni rowerów miejskich. Alternatywą dla amatorów sportów może być paralotniarstwo, kajakarstwo, minigolf, parki linowe lub liczne szlaki piesze.

LATARNIA MORSKA W NIECHORZU

Z pięknej plaży w Niechorzu rozpościera się widok na latarnię morską, prawdziwy symbol wypoczynku na wybrzeżu. Jest to jeden z najbardziej popularnych punktów na turystycznej mapie gminy Rewal – po pokonaniu 210 stopni można cieszyć się zapierającym dech w piersiach widokiem ze szczytu budowli na wysokości 45 metrów. Latarnia w Niechorzu jest uważana za jedną z bardziej zjawiskowych okazów, głównie dzięki oryginalnej konstrukcji w kontrastujących barwach. Powstała w 1866 roku, zbudowano ją głównie z czerwonej cegły, a zasięg jej światła to 20 mil morskich, czyli ponad 37 kilometrów.

RUINY KOŚCIOŁA W TRZĘSACZU

Obowiązkowym punktem zwiedzania dla turystów w gminie Rewal są liczne zabytki, między innymi niespotykane w skali Europy ruiny kościoła w Trzęsaczu. Zachowane elementy gotyckiej świątyni położone są na szczycie klifu, a wokół samej budowli krąży wiele legend. Według jednej z nich w kościele była więziona bogini morza Zielenica, która wkrótce zmarła z tęsknoty za domem. To właśnie jej zrozpaczony ojciec, Bałtyk miał kierować na klif kolejne fale, które miały w efekcie zwrócić córkę, tam gdzie jej miejsce, czyli na dno morza.

TARAS WIDOKOWY W REWALU

Niecałe 6 kilometrów od Niechorza znajduje się kolejna atrakcyjna miejscowość turystyczna, czyli Rewal, a tam wyjątkowy taras widokowy. Położony na wysokim klifowym brzegu punkt obserwacyjny jest wyjątkowym miejscem, z którego można podziwiać widok na morze i daleki horyzont. Taras widokowy za dnia pełni rolę promenady spacerowej, zaś rankiem i o zmroku przyciąga tłumy zwiedzających, którzy podziwiają zniewalające widoki plaży i morza skąpanych w blasku wschodzącego lub zachodzącego słońca.

MINIATURY LATARNI

Ceglana latarnia na klifie to nie jedyny tego typu obiekt, jaki można podziwiać w Niechorzu. Wystarczy wybrać się do Parku Miniatur Latarni Morskich, gdzie znajdują się modele w skali 1:10, które przedstawiają wszystkie latarnie polskiego wybrzeża, nawet te które nie są już otwarte dla turystów. Zwiedzający mają możliwość zapoznania się z historią każdej z nich i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. W ten sposób turyści mogą w niecałą godzinę, w otoczeniu pięknej zieleni zobaczyć wszystkie nadbałtyckie latarnie.

PARK WIELORYBA W REWALU

Będąc w Rewalu z rodziną warto wybrać się do Parku Wieloryba, do którego zjeżdżają się liczni zwiedzający z okolic. Jest to miejsce, które daje niepowtarzalną okazję poznać świat morza od nieznanej dotąd strony. Atrakcji nie zabraknie zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych – od pirackiego statku i wyspę skarbów, przez cztery krainy tematyczne, aż po strefę wytchnienia. Jedną z najważniejszych części parku jest kraina Bałtyk, w której można dowiedzieć się wszystkiego o florze, faunie i klimacie naszego morza. Pozostałe krainy tematyczne to: Piraci i Papugi, Potwory z głębin oraz Giganci z oceanów. Wizyta w Parku Wieloryba to ciekawa alternatywa dla znudzonych leżeniem na plaży.

ALEJA RÓŻ I ZAKOCHANYCH

Doskonałym miejscem na romantyczne spacery jest rewalski deptak, na którym mieszczą się Aleja Róż i Zakochanych. Wzdłuż alejek przyozdobionych zielonymi krzewami rośnie prawie 150 gatunków róż, które swoim wyglądem i zapachem wprowadzają klimat prawdziwie magicznego, romantycznego ogrodu. Na tablicach umieszczonych przy alei zapisano wyznania miłości w kilkudziesięciu językach oraz opisano znaczenie kwiatów. W spacerowych uliczkach znajdują się także ławeczki dla turystów, na których można usiąść i znaleźć chwilę wytchnienia. Na jednej z takich ławek umieszczono rzeźby zakochanych Romea i Julii czy Małego Księcia i Róży. Miejsce to cieszy się dużą popularnością wśród zwiedzających, nie tylko tych zakochanych.

MOTYLARNIA W NIECHORZU

Ciekawą atrakcją jest także Motylarnia w Niechorzu, gdzie można na własne oczy zobaczyć swobodnie latające okazy motyli z całego świata, między innymi z Azji, Ameryki Południowej czy Afryki. Motylarnia znajduje się nieopodal latarni morskiej i z zewnątrz przypomina sferyczną kopułę. Wewnątrz obiektu panują warunki odpowiednie dla hodowli motyli, więc warto ubrać się dość lekko. Podczas zwiedzania można liczyć na fachową wiedzę pracowników Motylarni, którzy podpowiedzą między innymi jak widzą motyle, co oznaczają wzory na ich skrzydłach, a przy odrobinie szczęścia jeden z egzotycznych gatunków może nawet przysiąść zwiedzającym na ramieniu.

KULINARIA

Trudno wyobrazić sobie pobyt nad polskim wybrzeżem bez skosztowania tradycyjnej, smażonej ryby. Jaka powinna być idealna rybka? Przede wszystkim świeża i chrupiąca, której smak jednoznacznie kojarzy się ze słońcem i wakacjami. Na turystów przyjeżdżających do Niechorza czekają wyjątkowe doznania smakowe, bo w ofercie okolicznych restauracji oraz smażalni znajdują się zarówno klasyczne nadmorskie przysmaki, jak i domowe dania obiadowe. Szczególnie polecamy wizytę w restauracji Pico Bello oraz Bistro Na Fali, skąd żaden gość nie wyjdzie głodny.