ul. Bursztynowa 17, 72-­350 Niechorze
Oferta
Last Minute

Apartamenty Bursztynowa 17 Niechorze

Wakacje nad polskim morzem w 2022 roku, czyli dlaczego Niechorze gwarantuje Ci idealny urlop!

Czasy w jakich ostatnio przyszło nam wszystkim funkcjonować nie należą do najłatwiejszych, ani tym bardziej do przewidywalnych. Wciąż zmieniająca się sytuacja epidemiologiczna w związku z COVID-19, warunki wyjazdów zagranicznych i pobytów w obcych krajach, zachęcają do zmiany wakacyjnych destynacji i wyboru Polski oraz Morza Bałtyckiego, jako bezpiecznej i pewnej alternatywy dla kierunków Europy Południowej, Afryki czy Azji. Taka sytuacja tyczy się przede wszystkim wakacyjnych wyjazdów z dziećmi, kiedy ewentualna kwarantanna za granicą, może okazać się bardzo poważnym dodatkowym kosztem.

Stąd też coraz większa popularność wakacji nad Bałtykiem, gdzie możemy wybrać się własnym transportem, wynająć indywidulany apartament z aneksem kuchennym czy też wolnostojący domek. W 2021 roku proponujemy więc „rozejrzeć” się nieco dokładniej po mapie Polski i rozważyć wyjazd do mniej znanych nadbałtyckich miejscowości, posiadających bogatą i wszechstronną bazę noclegowo-usługową, ale jednocześnie nadal zachowały swój małomiasteczkowy, wiejski urok.

Wiele takich jeszcze nie w pełni odkrytych miejsc można znaleźć w województwie zachodniopomorskim. Do jednego z nich możemy zaliczyć Niechorze – malowniczo położona nadmorska oaza spokoju, schronienie dzikiej przyrody i unikalne w skali kraju oraz Europy zespoły krajobrazowe i ptasie ostoje. Co sprawia, ze Niechorze jest tak wyjątkowe? Poniżej specjalnie dla spragnionych udanych wakacyjnych wojaży – subiektywny przewodnik po największych wyróżnikach i „magnesach” przyciągających coraz więcej turystów, w tym rodzin z dziećmi, na wakacje do Niechorza.

Położenie Niechorza oraz przyroda

Już na początek wyjątkowość Niechorza można zauważyć w jego położeniu. Zachodnia część miejscowości jest położona na majestatycznym ponad 20 metrowym klifie, skąd rozpościera się ujmujący widok na wody Morza Bałtyckiego i falochrony. Po wschodniej części znajdziemy szerokie piaszczyste plaże i mierzeje porośnięte dziewiczym lasem oraz objęty ścisłą ochroną obszar Natura 2000 – ujście Kanału Liwka oraz Ostoję na Zatoce Pomorskiej. Od ujścia kanału, kierując się dalej na wschód, aż do samego Mrzeżyna, ok. 15 kilometrów, możemy delektować się wycieczką niezwykle malowniczym, wręcz baśniowym nadmorskim lasem, przez który poprowadzą liczne szlaki piesze i rowerowe. Tuż przed Mrzeżynem konieczne należy odwiedzić Rezerwat przyrody „Nadmorski Bór Bażynowy” i jego Magiczny „Krzywy Las”, unikalną atrakcję przyrodniczą na skalę nawet światową. Z kolei, od strony południowej znajdziemy się na Jeziorem i Rezerwatem Przyrody Liwia Łuża wokół, które ciągnie się prawie 10 km szlak pieszo-rowerowy.

Historia i zabytki

Prawdziwy rozkwit Niechorza datuje się na początek XX wieku i połączenie miejscowości z Nadmorską Koleją Wąskotorową. Przejażdżka kolejką na trasie Gryfice – Niechorze jest jedną z największych atrakcji okolicy. Odrestaurowane wagony i stacje kolejowe sprzed ponad 120 lat, to wyjątkowa podróż w czasie wzdłuż zabytków historycznych oraz atrakcji przyrodniczych tego regionu.

Głównym zabytkiem i znakiem rozpoznawczym Niechorza jest zespół budynków Latarni Morskiej – jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Cały kompleks wybudowany w został w latach 1863 – 1866 i składa się z latarni, domów latarników, ogrodu oraz budynków gospodarczych. Na terenie Niechorza, w obrębie Jeziora Liwia Łuża i pierwszych obszarów alokacji wsi, znajdziemy również warte odwiedzenia, zagrody i kamieniczki rybackie datowane nawet na XVIII i XIX wiek.

Atrakcje dla dzieci 

Niechorze, jak i cała okolica, to prawdziwie „zagłębie atrakcji dla dzieci” oraz dla całych rodzin. Zacznijmy od już wspominanej podróży Kolejką Wąskotorową. Na jej trasie można zorganizować ciekawe przystanki i zwiedzanie atrakcji w gminie Rewal, m.in. Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu, Park Wieloryba w Rewalu (ponad 100 modeli ryb i ssaków morskich w rozmiarach 1:1), Muzeum Multimedialne na Klifie w Trzęsaczu (interaktywna wycieczka w czasie po największych tajemnicach Bałtyku), Wystawa Kolei Dojazdowych oraz Wystawa Miniatur Kolejowych. W okolicy znajdują się również aż 4 parki linowe dla dzieci i młodzieży – Park GIBON w Rewalu i Pobierowie, Park Revolta w Pogorzelicy oraz Park Linowy Pobierowo.

W okolicy Latarni Morskiej w Niechorzu koniecznie trzeba odwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich oraz Motylarnię, z tysiącami motyli z najbardziej egzotycznych zakątków świata. Znajduje się tam również wiele miejsc gastronomicznych, w tym kawiarni i lodziarni.

Luksusowe apartamenty na pobyt z dziećmi oraz niemowlętami

Potrzebujesz jeszcze dodatkowych argumentów i zachęty, aby wybrać się na wakacje do Niechorza? Bardzo proszę! Apartamenty na wynajem Bursztynowa 17 to obiekt usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie morza (150 m), zieleni i głównego wejścia na plażę w Niechorzu. Wnętrza oraz części wspólne wykończone zostały w nowoczesnym i stonowanym stylu skandynawskim, z troską o każdy najmniejszy detal przestrzeni. Ciężko wyobrazić sobie piękniejsze otoczenie, by zaznać prawdziwego relaksu i ukojenia dla „zapracowanych zmysłów”.

Przestrzenie apartamentów są idealnie dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. W ofercie Apartamentów Wakacyjnych Bursztynowa 17 znajdziesz łączone apartamenty, zaprojektowane i wyposażone tak, by zapewnić wypoczynek i wygodę dla każdego członka rodziny. Obiekt dostosowany jest również do potrzeb rodzin z niemowlętami i dziećmi do lat 3. Na wyposażeniu goście bezpłatnie mogą otrzymać wózek, łóżeczko, zatyczki do kontaktów, nakładkę na toaletę czy wanienkę, tak by pakowanie na wakacyjny wyjazd było znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Każdy apartament wyposażony jest w klimatyzację. Na parterze budynku znajduje się restauracja, z wyśmienitym i zdrowym jedzeniem, dostosowanym do wysokich oczekiwań zarówno dorosłych, jak i dzieci. Przy restauracji zlokalizowany jest plac zabaw dla najmłodszych oraz bezpłatny parking.

Wszystko po to, by zapewnić naszym gościom niezapomniane – rodzinne wakacje w Niechorzu, które doskonale uzupełnią piękno okolicznej przyrody i atrakcji Rewalskiego Wybrzeża.

Lokalizacja
Apartamenty Bursztynowa 17
ul. Bursztynowa 17A
72-350 Niechorze
Rezerwacja:
tel. +48 510 111 737
e-mail: rezerwacja@bursztynowa17.pl
Konto bankowe:
Konto PLN: 85 1090 2590 0000 0001 2972 0253
Formularz kontaktowy